Majstrštyk Sokolů - lup i s 21 ztrátami!

ECHO ZÁPASU 1. KOLA Když začít ligu, tak s plnou parádou. Tohle si nejspíš vytkli za cíl před prvním duelem sezony Královští sokoli. Tuhle ”parádu” už ale ve zbytku ročníku jen stěží zopakují. Ztratit normálně sebevražedných 21 míčů, z toho šest v závěrečné čtvrtině, a přesto zvítězit venku, navíc o osm bodů (64-72), to se bude dorovnávat jen velmi a velice komplikovaně. A ústecké muže musí takto prohospodařené domácí utkání zatraceně mrzet.

Hradec vzal za zápas už v první části, kdy za úvodních šest minut i díky třem trojkám vyskočil do trháku 4-17, a střelecky vychýlené Pandy musely už tady poněkud znervóznět. Pak sice hosté svými chybami dovolili soupeři krátké nadechnutí, ale čtyři minuty před poločasem se v útoku dále marní Ústečané propadli až na 15-34.

Americká legie seveřanů se přesto ještě do půle postarala o snížení na 11 bodů a před koncem třetí čtvrtky se domácí i zásluhou útočných doskoků dotáhli na šest. A 6:30 před koncem se přisáli na rozdíl pouhých dvou bodů. Jenže v následné čtyřapůlminutové sekvenci tým vůbec neskóroval a o zápas tak definitivně přišel.

Hradec, který přijel do Ústí jen v osmi, ale s téměř všemi oporami (z důležitých mužů chyběl jen Škranc), se opřel o Pešakoviče (23), Pavloviče (12+9 doskoků) a Sedmáka (11+7 doskoků). Vládl z trojek (5-9), v bodech laviček (6-21) i na doskoku (28-40) a z pole 38procentní SLUNETU nespasila ani disciplína na míči (10 ztrát). Jejími dvojcifernými střelci byli pouze Autrey (21+8 doskoků) a Pecka (14).

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): ”Na úvod pro nás těžká prohra, rozhodující byla první pětiminutovka, kdy jsme se hodně trápili, a pak i celý zápas, kdy jsme dali, tuším, 4 trojky z 25, Hradec naopak střílel se 48procentní úspěšností za 3 body a to byl rozhodující faktor. My jsme pak ještě vytvořili tlak v obraně a donutili hosty udělat několik ztrát, ale celkově byl dneska Hradec lepší.“

Lubomír Peterka (trenér Královští sokoli): ”Já jsem hrozně rád, že jsme vyhráli první utkání tady na horké půdě. Ústeckým nevyšel vstup do zápasu a od toho se to odvíjelo a v podstatě jsme si ten náskok udržovali až do konce. Bylo vidět, že jsou nervózní a že chtějí vyhrát, ale bohužel pro ně jim nepadly nějaké i dobré střely a my jsme toho dobře využili.“

Adam Goga (rozehrávač Královští sokoli): ”Jsem velmi spokojený, že jsme první zápas vyhráli, i když jsme zde byli v oslabení. Věděli jsme, že to bude těžká práce, ale nějak jsme se s tím popasovali, hlavně musím vyzdvihnout kvalitní obranu, která nám společně se špatným procentem střelby domácích hráčů pomohla v utkání zvítězit. Hlavně teď nesmíme usnout na vavřínech a pokračovat dál ve středu proti USK.“

Dalibor Fait (forward SLUNETA Ústí): „Těžce se hodnotí tento zápas, jelikož si myslím, že jsme nezačali úplně špatným tempem. Bohužel se nám ale nedařila žádná střelba, ani za 3, ani za 2, což se týkalo první čtvrtiny. V druhé jsme to alespoň trochu dohnali, že to bylo hratelné, dokázali jsme se ve druhém poločase vrátit, bohužel několik chyb a několik neproměněných pozic zmařilo naši výhru.“