Pandy už 6 v řadě! Číž nebývale ožil, sejmul mistra. A Vlkův epos!

Velká jízda ústecké SLUNETY dál pokračuje. Díky silné čtvrté čtvrtině složila pod Špilberkem i Brno 70-89. K zásadní události došlo v 9. kole také v pěkné rovině, kde rozehrávač Medvědů Adam Číž zaskočil mistra prvním super střeleckým výkonem sezony a trojkou dvě sekundy před koncem rozhodl o triumfu svého celku (90-89) i už třetí porážce v řadě obhájce trofeje.

Defenzivní mašina Nymburka znovu udeřila, když tentokrát doma zardousila vicemistry z Děčína (94-75). Před svými fanoušky se radovaly i Sovy, jež autor monstrózních 19 bodů v poslední čtvrtině Dalibor Vlk sám dovedl k vítězství nad Olomouckem 81-70. A Pardubice si pod vedením nového kouče Vanji Miljkoviče i v oslabení bez problémů poradily v Edenu (57-83).

Collinsova defenzivní četa zničila i Děčín

Jako by se k nymburskému zdymadlu vrátila éra Muliho Katzurina. První z izraelských stratégů v nymburských službách byl doslova posedlý obranou, kdy inkasování více než sedmdesáti bodů považoval za smrtelný hřích, a stejnou obsesi podle dosud viditelných indicií vykazuje i nový kouč týmu Tabellini.

Vrcholným zástupcem jím raženého směru je pak americký pes obranář David Collins. Ten nemusí dávat body, ale jeho defenzivní práce a enormně agresivní obtěžování zejména rozehrávačů soupeře je podívanou pro fajnšmekry a momentálně z něj dělá jednoho ze stěžejních kandidátů na ligového Obránce sezony.

V Opavě se dokázal dostat pod kůži lídrovi Slezanů Šiřinovi, proti Děčínu stejně naložil s úřadujícím MVP Waltonem, který sice rozeslal 12 asistencí, ale jinak zvládl jen 4 body z trestných hodů. A stejně jako v případě Šiřiny ani jeho nenechaly klidným Collinsovy postupy a agrese. Výsledkem bylo Američanových šest získaných míčů a udržování kontroly nad zápasem ve druhé půli, kde to jeho týmu dlouho nepadalo v útoku. Přesto si i díky 24 děčínským ztrátám v utkání došel pro další jisté vítězství (94-75), které bylo už pátým v řadě.

Děčínu se víc dařilo jen v první čtvrtině, kdy trefil tři trojky, přidal řadu šestek a využil i nymburských ztrát, a to až k vedení 16-21. Od té toby ale domácí začali utahovat šrouby, ve druhé čtvrtině měl silný úsek v obraně i na doskoku hbitý všudybyl Rylich, a když se přidal svou ďábělskou prací Collins, Nymburk posílením útočného doskoku a urychlením přechodu do útoku (do půle 15 bodů z brejků) vylétl i díky trojkám do trháku 40-30 po 15 minutách. Hosty pak udržoval zuby nehty ve hře hlavně pivot Šturanovič  (15 bodů do půle), který svou rozměrností a dravostí jako jediný dělal Nymburku větší defenzivní problémy.

Vstup do třetí čtvrtiny pak sice domácím nevyšel, ale po snížení ARMEXU na tři body je znovu nakopli Svejcar s Collinsem a odskok na deset byl při trvale kvalitní obraně - i přes střeleckou mizérii - dostatečnou hrází pro další děčínskou vzpouru.

Vítěze nejvíc sytili Gordon (14+6 asistencí), Mathon, Svejcar (po 14), Bohačík (12) a Rylich (11). Za hosty korigovali Šturanovič (19+9 doskoků), Matěj Svoboda (18+7 doskoků, 8 ztrát) a Carter (11). Domácím patřily trojky (10-6), body zpod koše (44-32), z brejků (20-12), produkce laviček (43-14) i lepší péče o míč (ztráty 17-24).

Francesco Tabellini (trenér ERA Basketball Nymburk):
„Děčín je vždy těžký protivník a dnes si opět zasloužil svou přezdívku Válečníci. My jsme hráli solidní utkání a nejvíce mě těší, že se na výhře podíleli všichni a každý přidal nějakou cihlu do zdi. Poslední týdny jsou hodně intenzivní, teď máme jeden den na odpočinek, ale rozhodně nemůžeme relaxovat, protože ve středu máme další velký zápas. pak bude trochu více času na to vypnout i hlavu. Věřím, že ve středu nám lidi zas přijdou pomoci k výhře, protože tento tým si to zaslouží. Trochu nám dělal problémy Šturanovič, ale to nebylo jen o našich pivotech, bylo to spíše o týmovém bránění, protože největší problémy nám Šturanovič dělal, když jsme propadli na perimetru, a pivoti museli vypomáhat. Za každou situaci na hřišti je zodpovědný celý tým. Vždy je to týmová práce. A také jsme to jako tým vyřešili v průběhu zápasu. Dobře jsme bránili Waltona, Ty Gordon si to vzal jako osobní výzvu a tím mě potěšil. Snad mu takový zápal vydrží do dalších soubojů. Velký vliv na zápas měl Fanda Rylich, ale nepodceňoval bych ani výkon Jakuba Tůmy, který šel do začátku a dobře tam bránil a dal i trojku. Fanda nám pomohl hlavně tím, jak šel za každým nerozhodným míčem jako bestie a získal ho pro nás. Toho já si hodně vážím. Udal tón a hodně nám tím pomohl. Ale jak jsme říkal, každý něčím přispěl a bylo to hlavně týmové vítězství.”

František Rylich (guard ERA Basketball Nymburk): „Do souboje s Děčínem jdeme vždycky s tím, že to nebude lehký zápas, ať jsou okolnosti jakékoliv. Každý zápas s Děčínem je prostě bitva a každý míč může rozhodovat. Já se snažím vždycky při svém příchodu na hřiště dodat týmu energii a zvýšit intenzitu. K tomu patří obrana a soustředím se hodně na balón, proto se mi občas ho povede získat i podkošovým hráčům.  Utkání se mi podařilo zastavit hráče tak, že nebyl schopen pět sekund rozehrát a dal jsem i nějakou trojku. Ale říct, co mi z toho dává větší radost, asi nedokážu. V tu chvíli mi radost udělá obojí. Myslím, že se v poslední době zvedá týmové sebevědomí. Po dvou prohraných zápasech na USK a v Nymburce s Brnem máme sedm výher v řadě včetně FIBA Europe Cupu. Každá další výhra nám morálku posouvá výš. Ve středu nás čeká další důležitý zápase v evropském poháru, tedy čas na odpočinek není. Až potom máme volný víkend, to budeme moci trochu více zregenerovat.”

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín): „My jsme začali výborně první čtvrtinu, povedla se nám nad očekávání dobře. Stejně se nám povedl i začátek druhého poločasu, když jsme se dokázali přitáhnout až na tři body rozdílu. Bohužel sudé čtvrtiny nám nevyšly vůbec v obraně. To byl jeden z důvodů, proč je skóre o tolik bodů záporné. Druhým důvodem je 24 ztrát. Nejsme schopni si vážit míče, a proto je výsledek takový, jaký je. Opticky jsme mohli odehrát o trochu lepší výsledek, ale na druhou stranu nejsme tam, kde bychom chtěli být. Dnešní zápas byl hodně intenzivní a my takto chceme hrát. Chce jít do každého zápasu naplno. My jsme přinutili Nymburk k 17 ztrátám, tedy naše obrana především v první a třetí čtvrtině nebyla špatná. Pokud chcete v Nymburce uhrát lepší výsledek, není možné míče tolik ztrácet. Myslím si, že pro vývoj zápasu nebyla klíčová sekvence, kdy jsme se dotáhli na domácí, kteří nám zase za chvíli utekli. Klíčové bylo, že Nymburk vydržel hrát celých 40 minut ve vysokém tempu s maximální agresivitou. S Nymburkem je těžké hrát, když je necháte udělat několik bodových šňůr, jako tomu bylo ve druhé, třetí i čtvrté čtvrtině. V obraně jsme z různých důvodů stále na padesáti procentech loňského výkonu, máme tedy na čem pracovat. Věřím tedy, že příště budeme zase o trochu lepší.”

Maksim Šturanovič (pivot BK ARMEX Děčín): „Konečné skore asi úplně neodpovídá tomu, co se dělo na  hřišti. My dnes hráli velmi dobrý poločas, na začátku jsme druhého jsme byli pozadu jen o tři body, ale pak přišly zbytečné chyby, snažili jsme se rychle zakončovat a chyběla nám větší trpělivost. Nakonec je to skoro o 20 bodů. Bylo to od nás dobré, ale na Nymburk to nestačilo. Byl silný a uměl potrestat každou naší chybu. Výhru si zasloužil. Nymburk bránil dobře, ale dnes jsem měl šťastnější den a míče se mi dostávali do rukou v dobré pozici. V Děčíně jsem se zabydlel velmi dobře. Tým mě skvěle přijal a cítím se jako součást rodiny, jako bych tu hrál už mnoho let. Věřím, že to od nás bude jen a jen lepší, až se ještě více sehrajeme.”

Vítězná premiéra kouče Miljkoviče

Nástupce Dina Repeši u pardubického kormidla a jeho dosavadní asistent může mít po prvním důležitém večeru klid. Svou premiéru v NBL Vanja Miljkovič zvládl na výbornou, když i s oslabeným týmem bez Brunka, Šafarčíka a Kheila způsobem start - cíl dobyl pražský Eden 57-83 a aspoň na pár dní dopřál svému klubu v rozbouřených dobách klid.

Beksa po čtyřech porážkách z posledních pěti zápasů zabrala proti nadále oslabené Slavii (bez Pearsona, Pumprly, Olejníka) okamžitě. Už za prvních sedm minut ji trio Škifič, Potoček, Vyoral vytáhlo zpod koše i z trojek do trháku 6-19, a byť domácí se i díky své omladině ještě pět minut do půle přichytili na deseti bodech, poté už hosté pláchli na 17 a zápas definitivně ovládli. Už v půli se skore 27-44 byli napřed o 20 procent z pole, 40 bodů zajistila jejich základní pětka a obrana na pouhých pět bodů zastavila klíčové sešívané duo Tavares - Varner.

V konečném účtování Pardubice vedli Vyoral (23), Škifič (18+8 doskoků), Alford (17+9 asistencí) a Potoček (13). Z pole o 17 procent přesnější hosté si nejvíc pomohli z trojek (19/3 - 27/11) a na doskoku (33-43). Za domácí se víc prosadili jen Shelton (14) a Tavares (13).

Vanja Miljkovič (kouč BK KVIS Pardubice):
„Chci pogratulovat našemu týmu. V tomto týdnu jsme čelili mnoha problémům a zraněním a se vším tím kolem bylo nejdůležitější ukázat charakter. Hráli jsme dnes jako tým. Musím připomenout to nejdůležitější, hráči se řídili mými slovy, vše, co jsem jim řekl, a je to pro mě velké zadostiučinění. Je velký tlak v tomto sportu jít do dalších zápasů a pro náš tým je také důležité, že po období bez dobré hry jsme vše hodili za hlavu a vrátili se k dobré hře. Jsem na své hráče hrdý. Potřebujeme pokračovat v práci. Teď máme týden do příštího zápasu, protože nehrajeme ve středu. Takže pro nás je důležité se nejdříve trochu zotavit a poté pokračovat v tréninku.”

Josef Potoček (křídlo BK KVIS Pardubice): „Myslím, že jsme začali od první čtvrtiny dobře, jak jsme chtěli, hráli jsme bez třech hlavních hráčů a myslím, že jsme splnili, co jsme chtěli, a musíme v tomhle pokračovat dál.”

Hugo Salgado (kouč SK Slavia Praha): „Byla to tvrdá porážka, ale zasloužili jsme si ji. Nebojovali jsme na palubovce prvních 20 minut a takhle hrát nemůžeme. To je to, co jsem řekl hráčům, musíme se připravit na další zápas, budou hrát i hráči z lavičky, protože nikdo nebyl v tomto zápase na odpovídající úrovni. Musí hrát 20 minut, nebo 10 minut, ale nikdo nebude hrát 40 minut jen pro statistiky. Všichni musí hrát jako tým, kdo není ochoten hrát jako tým, bude sedět na lavičce, nebo nebude v týmu. Takhle jednoduché to je.”

David Jelínek (power forward SK Slavia Praha): „Nepovedl se nám vstup do utkání a od té doby se to prostě celé vezlo. Druhý poločas byl lepší, ale tím, jak si tam hosté vybudovali vysoký náskok, se nám to nepovedlo dotáhnout.”

Sovy zavřely REDSTONE. Řádil Vlk 19 body ve 4. čtvrtině!

USK po třech porážkách ze čtyř posledních zápasů zabral s Hanáky, kterým dovolil jen 70 bodů, přehrál je ofenzivnějším druhým poločasem (46-34) a po vítězství 81-70 si hýčká čtvrtou příčku v tabulce, k čemuž enormně pomohla 21bodová exploze dosud v průměru jen osmibodového křídelníka Vlka.

Vyrovnaný poločas (35-36), v němž domácí Sovy dvakrát víc ztrácely, a neprodukci hlavních opor Matta Johnsona se Samourou maskovali Švec s Vyroubalem a Petruželou, byl předzvěstí dramatu, které se ale nakonec nekonalo. Ještě těsně před koncem třetího dějství se hrálo prsa na prsa, ale za posledních dvacet vteřin Sovy přetavily dvě ztráty soupeře v pětibodový náskok a v první polovině čtvrté části hrdina této sekvence Vlk devíti body po několika vlastních útočných doskocích zosnoval trhák na 66-56. Hosté se tu nepřízeň vývoje skore pokoušeli řešit marnými individuálními akcemi, přicházeli o míče a v obraně včetně doskoku nebyli dost soudržní na čelení atakům domácích. A v závěru je dalšími deseti body zasypal Vlk, který ve čtvrté čtvrtině nasázel nevídaných 19 bodů včetně čtyř trojek!

V tomhle utkání nadstandardně vystoupili ze stínu i jeho kolegové Vyroubal (14), Švec (13, TH 11/6) a Petružela (10+9 doskoků), na svém pak zůstal Matt Johnson (13). U hostů (bez Hemphilla) se činili Shaver (22), Bailey (15+12 doskoků, TH 10/5) a McBrayer (13). USK měl víc zpod koše (42-32), na útočném doskoku (16-9, body z druhých šancí 18-8), z trojek (7-6) i od své lavičky (38-12).

Andrew Hipsher (trenér BK REDSTONE Olomoucko): „Myslím, že oba týmy hrály na opravdu vysoké úrovni, ale v závěru utkání se USK dařilo víc. Chci říct, že jsme se na čáře trestného hodu střelili do nohy, ale USK na tom se šestkami nebyl o nic lépe. Musíme jednoznačně vylepšit šestky. Ale jak jsem řekl, oba týmy odehrály velmi intenzivní zápas a ke konci USK přeměňoval více šancí než my.”

Frank Kuhn (trenér USK Praha): „Nebylo to vůbec lehké, protože Olomoucko hraje výborně v útoku a v první čtvrtině jsme na to nedokázali najít recept. V té druhé jsme to trošku vylepšili, ale přesto byli v útoku velmi produktivní. Ve druhém poločase jsme si s tím už uměli poradit a jsem za to na svůj tým opravdu hrdý. Za to, že dokázal Olomoucko v útoku zastavit. V útoku jsme měli dobrý rytmus, přihrávali jsme si a nakonec jsme také skórovali více než 80 bodů, což pro nás není úplně zvykem. Navíc jsme minuli 12 trestných hodů, což znamená, že jsme měli potenciál skórovat 90. Chtěl bych poděkovat všem z lavičky, všichni, i ti s minimální minutáží, dávali do hry všechno. Za všechny zmíním Dalibora Vlka, Františka Fuxu, Matěje Šafarčíka a Marcela Bátovského. Jsem na svůj tým hrdý, byl to kolektivní výkon a doufám, že tento zápas nám dodá sebevědomí, které potřebujeme.”

Dalibor Vlk (křídlo USK Praha): „Byla to dobrá výhra. Do zápasu jsme ale nenastoupili vůbec dobře. V prvním poločase jsme se trápili a tahali za kratší konec. Naštěstí v tom druhém poločase to bylo víc o nás a pohlídali si výhru. Až na pár detailů,to bylo dobré.”

Marcus Shaver (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): „Bylo to pro nás náročné utkání venku. Jsem hrdý na spoluhráče, hráli tvrdě, ale na konci jsme neproměnili pár střel. Naopak USK na konci několik těžkých střel dal. Gratuluji.”

Šestá v řadě pro Pandy! Dorovnaly druhou Opavu

„Předem nevíš” NBL vykroužila další nepředpokládatelnou situaci, byť u SLUNETY už by se po zkušenostech z posledních let indicie k podobným zvratům daly nalézt. Přesto, asi jen málokdo by si vsadil, že Pandy po startu 0-3 přetočí kola dějin šesti výhrami v řadě na bilanci 6-3 a po devíti kolech se budou vyhřívat na sdílené druhé pozici tabulky, jen o jedno vítězství za Nymburkem.

Pod Špilberkem jim ovšem triumf 70-89 nespadl do klína jen tak. Domácí Brňané se své šance do definitivního setřesení drželi dlouhých 32 minut. V první čtvrtině podkošové drtičce ze severu dokázali odpovídat trojkami a nepovolili větší než desetibodový deficit. A i přes skoro 20procentní manko z pole ve stejném duchu vydrželi až do poločasu (36-46), hodně díky 10 bodům z druhých šancí.

A když ve třetím dějství Šiška s Leem zmenšili 15bodovou průrvu vyvolanou ústeckým Nicholsem - i díky ztrátám soupeře - na pět bodů, mohli domácí ještě 8 minut do konce mít za stavu 60-63 naději. Pak už ale hosté ze zisku, útočného doskoku i trojkou nového amerického křídelníka Rowana odskočili na 60-72 a otevřeli si cestu k další radosti.

Nejvíc se o ni zasloužili Pecka (26), Nichols (21+6 asistencí) a Autrey (14+9 doskoků a 9 asistencí). Týmu chyběl power forward Žikla, ale pod koš se už vrátil Delvon Johnson a první tři body za 12 minut sklidil Rowan. Z pole přesnější Ústí (v procentech 41-55) mělo víc zpod koše (42-54) i z trojek (28/6 - 23/10). Za domácí (bez Krakoviče, Šimona Svobody) odporovali Šiška (23+7 doskoků a 6 asistencí), Lee (18) a Půlpán (13).

Martin Vaněk (trenér Basketu Brno):
„Z našeho pohledu se nám toho dnes moc nepovedlo. Začali jsme bez energie, první poločas vypadal jako bychom nechtěli vyhrát. Dostali jsme tam 46 bodů a tím to celé začalo. My nemůžeme hrát takto pomalu, bez energie. Potřebujeme si v obraně pomáhat a to nám dnes nefungovalo. Ve třetí čtvrtině jsme se dokázali dostat zpátky, ale pak nám už chyběla energie. Navíc nám chyběl Šimon Svoboda, který byl v posledních zápasech důležitý hráč.”

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): „Velmi důležité vítězství venku, myslím, že jsme dnes ukázali kvalitu. Ve třetí čtvrtině jsme dali Brnu šanci. Určitě dokážeme hrát líp. Tabulka je hrozně vyrovnaná, teď jedeme do Písku, kde to nebude vůbec jednoduché.”

Jonáš Musil (křídlo Basket Brno): „V zápase jsme nebyli schopni ubránit tři klíčové hráče soupeře, kteří měli spoustu druhých šancí, jelikož jsme nebyli schopni je odstavit. To rozhodlo.”

Ladislav Pecka (power forward SLUNETA Ústí): „Jsem rád, že jsme si řekli, že to v Brně nebude jednoduché. V poločase jsme vedli o deset, poté ale proběhla ztráta koncentrace. 35 minut jsme byli lepším týmem. Nechali jsme soupeře na 70 bodech, takže za nás určitě výborná obrana.”

Číž se poprvé utrhl ze řetězu. Velkou trojkou sestřelil mistra

Vlastně máloco v tomhle utkání mělo nějakou logiku. A máloco z něj by se dalo předpokládat. V téměř sedmi sty fanoušků napěchované hale Medvědů to ale nikdo neřešil. Hlavní bylo, že šéfrežisér domácích Adam Číž dvě vteřiny před koncem za burácení hlediště sesměroval do obruče mistra vítěznou trojku a jeho tým nejtěsnější výhrou 90-89 přerušil ligovou sérii pěti zápasů se čtyřmi porážkami.

Stalo se to ovšem v dost nečekaný moment a za okolností, které by takovému vzepětí příliš nenasvědčovaly. Kolínský tým totiž za sebou měl těžký středeční duel Alpe Adria Cupu v Záhřebu s obratem z minus 27 proti KK Dubrava, zatímco Slezané měli nyní týden volno. Navíc rozehrávač Číž za předchozích osm kol neukázal vyjma 22bodového výkonu se Slavií žádné výrazné střelecké představení, proto i Opavané museli být zaskočeni jeho 29bodovou erupcí.

Kolín k tomu do půle střílel jen s 25procentní úspěšností a z pole zaostával za hosty o 20 procent. Vedle toho inkasoval tucet bodů z brejků, ale stejně byl ve skore jen sedm bodů zpět. V konečném účtování pak zaostal v segmentu protiútoků 11-22 a zpod koše 20-38. Navíc vyjma 13 bodů celý zápas visel na základní pětce. Přesto všechno domácí doručili výhru.

Opava se od prvních minut držela mírně vpředu, ale už tam začal řádit i Číž, který Medvědy držel na dostřel. Opava drtila hru pod koš, což platilo i pro druhou čtvrtinu, kdy se domácí zuby nehty uchycovali šestkami. Ve třetí čtvrtině však přidali forsáž z oblouku a na útočném doskoku a ve 30. minutě už těsně vedli. Pod koš dál mířící Slezany si pak tradičně zkusil dát do batohu lídr Šiřina, který hobloval i v obraně, jenže Čížova kontraofenziva přivedla domácí až k vedení 80-72. Puršl se Šiřinou ale manko dorovnali a trojka Slavíka poslala Opavu na 87-89. Jenže po minutém Šiřinově nájezdu si vzal slovo rozhodnou trojkou Číž.

Ten k 29 bodům přidal i 8 asistencí a trefil 5 trojek z 13 a také 10 šestek z 11. Činil se i Smith (18+8 doskoků, TH 10/6) a Redparth (15). Za oslabenou Opavu (bez Zbránka, Kvapila, Farského, Jurečky) odporovali Šiřina (18+11 asistencí a 5 zisků), Pecháček (17+8 doskoků), Puršl a Slavík (po 14). Pro GEOSAN hovořily především trojky (39/13 - 26/8) a dané šestky (25-19).

Jan Švandrlík (forward BK Opava):
„Tak dneska to bylo těžké utkání, v Kolíně se nevyhrává snadno. My jsme si to hodně ztížili. Naši nedisciplinovaností, udělali jsme blbé chyby. Bohužel se rozjel Adam Číž, který už se pak těžce zastavoval, a ten zápas si dovedl do vítězného konce a my pokračujeme v sérii proher.”

Kryštof Vlček (asistent BK Opava): „Já gratuluju Kolínu k vítězství. My jsme v 1. čtvrtině měli problém s trestnými hody, kde jsme jich poměrně hodně zahodili. Vw 2. čtvrtině nás trápil útočný doskok Kolína, kdy jsme velmi slušně bránili, akorát jsme jim dávali druhé třetí šance a tam si myslím, že byl problém, že jsme jim neutekli na více bodů. Od 2. poločasu začínal boj, trefovali těžké střely, my jsme se nemohli dostat do nějaké pohody. Hráli jme poměrně nekoncentrovaně. Udělali jsme pár mentálních chyb, které nám i vyfaulovaly hráče, tak z toho se musíme poučit. Každopádně nejvíce šla vidět samozřejmě koncovka, která šla zahrát určitě asi lépe, když se na to podívám zpětně. Ale Adam Číž ukázal, že je velký hráč a trefil těžkou trojku přes našeho nejvyššího hráče. Bohužel z poslední akce body nepadly a výhra zůstává v Kolíně.  Mě to poměrně hodně mrzí, ale doufám hlavně, že hráči, kteří se dneska zranili, nebo hráči, kteří byli dneska nějací polámaní, budou do úterka v pořádku, protože přeci jenom těch zranění a nemocí se na nás lepí poměrně hodně teď.”

Predrag Benáček (trenér BC GEOSAN Kolín): „Máme radost z tohoto vítězství, bylo vydřené. Bylo to těžké utkání, to jsme i čekali, Opava je silný tým, mistr republiky. Pro nás to byla obrovská výzva, hlavně po té cestě do Záhřebu a zpátky, která nám sebrala hrozně moc energie, ale kluci hráli výborně a já jim gratuluji, hlavně v druhém poločase. Konečně jsme odehráli dobře i třetí čtvrtinu a porazili soupeře a dali jsme 30 bodů, podobně to bylo takhle poprvé v Záhřebu a pak dneska. Ta třetí čtvrtina je pro nás důležitá a doufám, že budeme v tom pokračovat. Gratuluju Opavě, odehrála utkání, které se muselo líbit divákům a bohužel někdo ho musel vyhrát, to je basketbal a to jsme byli my. Měli jsme štěstí na konci, to musím uznat, ale myslím, že jsme si ho zasloužili a jedeme dál.”

Adam Číž (rozehrávač BC GEOSAN Kolín): „Pro nás super zápas, přijel k nám mistr a nás to tak příjemně nabudilo. Vyhráli jsme hlavně proto, že jsme se nevzdali. V 1. poločase nám nespadlo do koše vůbec nic, ale bylo to naštěstí jenom o 7 bodů. Snažili jsme se, věděli jsme, že to přijde, že prostě nám volné střely začnou padat. My jsme se Opavy celý zápas drželi, pořád jsme dotahovali, ale ve 3. a 4. čtvrtině už jsme začali trošku vést. Já myslím, že jsme Opavu znervóznili a všichni jsme jeli na 120 procent hlavně v obraně. V útoku nám tam naštěstí něco spadlo. Potom naštěstí Kuba Šiřina netrefil poslední střelu a já jo, takže bereme výhru všemi deseti a tohle přesně jsme potřebovali.”