14.0

#8
3.0

Hanáci osaměli na třetí příčce

Dokud se oslabení a jen v osmi rotující Brňané (nadále bez Keelyho, Farského a Vašáta) poločas drželi na relativně nižším skore a byli na přijatelném trojkovém deficitu (4-6), ještě je mohl hřát stav 36-45. Když však už během první minuty druhé půle tři různí asistenti nabili na alley-oop svému šéfovi Douglasovi, bylo za stavu 36-51 hotovo. Hosté ještě ve třetí čtvrtině přihodili i pět trojek a svůj náskok vyhnali nad 30 bodů. Po vítězství 73-103 se už osamostatnili na třetí příčce a 8 kol do konce nadstavby se přiblížili na dvě výhry druhým Turům.

Střeleckému poli Hanáků (stále bez Močnika) dominovali Douglas (21), Váňa (20, trojky 8/4) a Palyza (19, trojky 10/4), jež nejvíc obsluhoval především Pelko (bez bodu, ale 14 asistencí). Za domácí se činili Kereselidze (13), Geiger, Nehyba (po 12), Stegbauer (11) a Roby (10). Více ztrácející hosté měli o 12 střel méně, ale zase o 30 procent lepší mušku. Na doskoku kralovali 27-45, z trojek 31/8 – 28/14, zpod koše 22-48 a z brejků 5-18.

Absence Brna: nadále power forward Keely, centr Vašát a křídlo Farský

Při početném oslabení Brňanů jsou karty jasně loženy a hosté nemohou myslet na nic jiného než na vítězství, jež by je udrželo a možná i osamostatnilo na třetí příčce tabulky. Olomoucko je nadopováno obratem v Pardubicích i jasným domácím vítězstvím nad Děčínem, jeho útok je sycen spoustou mužů a může si tak dovolit i větší počet inkasovaných bodů. Při spoustě sázených trojek i šestek tým navíc přidává stále více doskoků a především se může pravidelně spolehnout na všestranný výkon nejužitečnějšího hráče ligy Douglase. V útoku jen 74bodoví Brňané budou vícehlavé ofenzivní sani soupeře v obraně jen těžko odolávat, navíc strádat budou bez svých dlouhých i na doskoku.

V základní části nejprve Brno šokovalo soupeře na jeho půdě výhrou o 4 body, doma pak podlehlo o 17.

Chris Chougaz (kouč egoé Basket Brno): „Navzdory absenci čtyř zraněných hráčů jsme v posledním zápase bojovali o co nejlepší výsledek. Bojovnost až do konce žádám po svých hráčích v každém zápase, i když proti nám stojí dobrý tým s kvalitním trenérem. Naše sestava nyní není příliš vysoká, ale našim cílem je dobře pracovat v defenzivě i ofenzivě a udržet si naši víru ve vítězství. Doufám, že nás opět přijdou podpořit naši skvělí fanoušci a my jim za odměnu předvedeme kvalitní hru.“

Zurab Kereselidze (guard egoé Basket Brno): „Čeká nás další náročný zápas proti Olomoucku, které aktuálně má výbornou formu. Nás sice stále trápí absence čtyř hráčů, ale budeme bojovat do poslední vteřiny, jak v předchozích utkáních.“