Děčínské ztráty a ofenzivní soužení pohonem Pand

Ústřední ústecké hvězdy Ty Nichols a Lamb Autrey ani třetí duel semifinálové série nezklamali a v děčínské jámě lvové (1200 fanoušků) exkluzivními výkony dovedli hosty ve středních dvou čtvrtinách, jež jejich tým ovládl souhrnným skore 31-50, k přesvědčivému triumfu 69-83 a tím i k vedení 2-1.

Z pilířů Válečníků se při střelecké marnosti a vysoké ztrátovosti kromě Waltona (11+8 doskoků) nikdo nedostal na dvouciferné body a souboj základních pětic tak dopadl brutálně jasně pro tu hostující (40-66).

Domácímu týmu patřila jen úvodní čtvrtina (19-14), v níž se skóroval z rychlého přechodu a snadných zakončení ze hry do koše. Jenže hosté pak hodili za hlavu, že v tomto dějství minuli čtyři šestky a ztratili tři míče, za posledních 32 minut utkání už chybovali jen třikrát (!) a začali se kutat zpět. Děčín ve druhé části dotlačili k sedmi ztrátám a jen třem trefám z pole a sami se nájezdničením - už i v podání probuzeného kapitána Pecky - a několika trojkami Nicholse s Autreym probili v závěru poločasu po šňůře 0-8 do trháku 33-42.

Ve třetí čtvrtině sice domácí omezili ztrátovost na minimum, ale míjeli šestky i příliš pokusů ze všech distancí a hlavně nestíhali v obraně, kde inkasovali 24 bodů od vějíře pandích střelců a po 30 minutách byli zpět už o fatálních 16 bodů (50-66). V úvodu posledního dějství Pandy navýšily náskok až na 22 bodů a směřovaly k pohodovému vítězství.

Jejich střelecké pole vedli Nichols (24+12 doskoků, 5 asistencí a 5 zisků), Autrey (21+8 doskoků) a Pecka (14). Pandy byly lepší z pole (v procentech 32-42), v bodech zpod koše (20-40), z druhých šancí (5-14 při útočných doskocích 10-10) a výrazně také ve ztrátách (20-6), takže měly o 17 střel víc. Domácím patřily dané šestky (25-14), body z brejků (19-9) a produkce laviček (29-17).

Tomáš Grepl (trenér BK ARMEX Děčín):
 „My jsme začali relativně dobře a první čtvrtka skončila 19-14. Jenže jsme hráli tak, jako že se nám nemůže nic stát, a samozřejmě, že se nám to vymstilo. Ve druhé čtvrtině to byl z naší strany stále stejný přístup, Ústí se rozstřílelo a my jsme nebyli schopni ani faulovat. V poločase to bylo minus devět, ale ani tohle varování nám nestačilo. Druhý poločas už byl plichtový, nedokázali jsme z toho nic vyždímat. Prohra jde jednoznačně za námi a zítra musíme být lepší. Hráli jsme semifinále play-off v tempu druhé ligy, v tom je celý zakopaný pes. A jestli budeme hrát zítra opět takhle, nevyhrajeme znovu. Když nemáme dobrý pohyb, nepadá nám střelba. Po dobrém výkonu v Ústí jsme si mysleli, že jsme dobří, ale tohle si myslet nemůžeme, protože se nám to ihned vrátilo. Chyběla nám dnes pokora.”

Tadeáš Slowiak (rozehrávač ARMEX Děčín): „Byl to dnes vlažný výkon. Ve druhé a třetí čtvrtině se to lámalo. Nedrželi jsme se pokynů, které jsme si dali. Vyhrál bojovnější tým, který byl hladovější. Nicméně jede se dál a zítra nás čeká další zápas. Musíme se z toho oklepat, zlepšit svůj přístup a být bojovnější.”

Ty Nichols (guard SLUNETA Ústí): „Dnes rozhodlo naše nasazení, které jsme měli lepší. Hodně jsme trénovali a dokázali jsme se lépe zkoncentrovat na dnešní zápas než Děčín.”