7.0

#24
3.0

Pandy zpod koše skolily Sovy

SLUNETA se snaží stále usilovněji ukazovat, že její aktuální forma nestojí na hliněných nohou a její současné umístění zapříčinila především vražedná série venkovních zápasů v první polovině základní části. Čerstvý důkaz? Pokoření soví letky z pražských Nuslí na domácí půdě (102-94).

S USK to obvykle musí být přestřelka, a to platilo i v dohře 14. kola. Po vyrovnané první čtvrtině to ovšem byli pod koš směřující domácí, kteří chtěli využít své výhody ve zkušených osobách Johnsona a Pecky. Jejich tým právě z vymezeného území unikl ve druhém dějství na 9 bodů. Jenže ostrostřelec Kyzlink trojkami vrátil hosty zpět a Ústí muselo začít stavět znovu.

Ve třetí čtvrtině domácí trio Autrey - Johnson - Pecka vyhnalo nové vedení na deset bodů a to pak tým dlouho víceméně držel, než Velké trio USK West - Mangas - Kyzlink snížilo pět minut do konce na 90-87. Pak ale na sebe vzal zodpovědnost Svejcar, který pěti body vysunul vedení domácích na osm, a protože ofenzivu Sov zaplevelil v posledních čtyřech minutách hned půltucet ztrát, nedostaly už šanci vygenerovat skutečné drama.

Lídry vítězů (bez Maděry) byli Autrey (25+7 asistencí), Johnson (23+13 doskoků), Svejcar (19, TH 10/7), Pecka (18) a Alston (10). Za USK dvojciferně odpovídali jen Kyzlink (26, trojky 8/5) a Mangas (24). SLUNETA vládla z pole (v procentech 60-53), v produkci zpod koše (48-34), z druhých šancí (12-5) i v šestkách (20-15). Hosté výrazně převýšili Pandy jen z trojek (6-13), ale to zejména díky mohutnějšímu nástřelu.

Joshua King (kouč USK Praha): ”Těžký zápas. Ústí hraje v poslední době velmi dobře, díval jsem se do statistik a vedlo téměř 37 minut, takže vyhrálo téměř způsobem start - cíl. Dnes to prostě chtělo víc a evidentně bylo více koncentrované než my. Dnes jsme prohráli s lepším týmem. Nyní nás čeká přestávka, ve které se musíme evidentně věnovat obraně.“

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí)
: ”Jsem hrozně rád za vítězství, myslím, že jsme předvedli nejlepší výkon sezony, protože USK je skvělý tým a letos je to asi největší překvapení ligy. Dnes ale můžu říci, že jsme ho přehráli. USK se držel ve hře díky šťastnějším střelám, pochvalu zaslouží všichni hráči, protože s USK se hraje hrozně těžko, je to hodně běhavé, ale my jsme to vydrželi a předvedli jsme basketbalovost a teď se nám pojede hezky do Chorvatska k zápasu Alpe Adria Cupu.“

Kyle Mangas (křídlo USK Praha): ”Dnes jsme si prostě nezasloužili vyhrát, domácí měli více energie, teď nás čeká pauza, ve které se musíme dát dohromady a připravit se na prosinec.”

Delvon Johnson (power forward SLUNETA Ústí): ”Byla to pro nás velká výhra, konečně jsme hráli také doma, je skvělé porazit čtvrtý tým tabulky, obzvláště poté, co jsme vyhráli v Pardubicích.“

• bleskový přechod do útoku

Zajímavé nedělní utkání ukáže, jak se Pandy poučily z prvního velmi nevyvedeného zápasu na Folimance, a jak se lepší jejich forma. Tým navíc konečně začíná sérii domácích zápasů, když dokonce 9 z posledních 10 utkání odehrál venku. Jeho tahounem bude opět Autrey, který ale bude v útoku nejspíš potřebovat pomoc od více hráčů než jen od Pecky s Faitem, jako tomu bylo v Pardubicích, kde to ještě stačilo na vítězství.

USK se po domácí porážce s Brnem vrátil na vítěznou stezku se Sokoly a aktuálně vyhrál už 5 ze 7 posledních zápasů. Zpět v rotaci bude mít prvního rozehrávače Vyroubala a zkusí Pandy opět uběhat svou širokou rotací, jako to dokázal ve druhé půli domácího utkání.

První vzájemné utkání sezony: 65-91

Absence Ústí: křídlo Maděra (dlouhodobě mimo po operaci kolene)

Absence USK: power forward Fuxa (zranění v horní polovině těla)

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Pražané jsou zřejmě nejpříjemnějším překvapením letošní sezony. My jsme připraveni navázat na vítězství v Pardubicích a zahájit sérii domácích utkání vítězstvím.“

Jan Karlovský (forward SLUNETA Ústí): ”Po nevydařeném utkání v Ostravě jsme se v Pardubicích vrátili na vítěznou vlnu a nyní konečně hrajeme zase doma, a i když nás čeká těžký soupeř, chceme zkusit opět překvapit a zaskočit favorizovaný USK.“

Josh King (trenér USK Praha): ”Ústí je dobrý tým a my budeme mít plné ruce práce a čeká nás výzva. Postavíme se domácím po jejich velké výhře v Pardubicích. Autrey tam dosáhl triple doublu. Mají několik nebezpečných hráčů jako Svejcara, Pecku či Faita. Mají zbraně pod košem i na perimetru. Budeme se muset ukázat v dobrém světle, abychom vyhráli. V posledních utkáních jsme to nebyli úplně my a na tom budeme také v utkání pracovat.“

Marek Vyroubal (rozehrávač USK Praha): ”Čeká náš těžký zápas na palubovce Ústí, soupeř nám bude chtít oplatit prohru, kterou utrpěl u nás doma. My se budeme soustředit na naši hru, budeme chtít donutit soupeře, aby hrál náš basketbal, který mu není příjemný. Musíme si dát pozor na stěžejní hráče, hlavně na Lamba Autreyho, který rád hraje s míčem, tvoří střely jak pro sebe, tak pro spoluhráče, a na střelce, jako jsou Švejcar, Pecka a Fait. Je to pro nás důležité utkání, protože chceme do reprezentační přestávky jít s výhrou. SLUNETA hrála ve středu náročné utkání v Pardubicích, kde ukázala své kvality, my jsme měli celý týden, abychom se na zápas připravili a měli bychom mít více sil než soupeř, jelikož někteří jeho hráči mají velkou minutáž, čehož chceme využít v náš prospěch.“