9.0

#1
5.0

Autreyho hvězdná půle a třetí domácí porážka Medvědů

Pandímu lídrovi musel být v poločase duelu v Kolíně velmi zblízka představen arch se statistikami. Ač tým těsně vedl (44-46), na kontě Lamba Autreyho svítila po 15 minutách ve hře veliká nula v kolonce bodů. A to je u veterána NBL velký nezvyk. Reakce? Americký guard vystřihl hvězdný druhý poločas s 23 body, navíc málem ještě stihl triple double, neboť zaknihoval i 10 doskoků a 9 asistencí.

SLUNETA (bez Maděry), jež v Kolíně nezřídka umí zahrát, zvítězila vysoko 84-104, když ve druhé půli domácí deklasovala 40-58!

Duel s novou americkou posilou na obou stranách (u Kolína 7 minut hrající power forward Thomas, za Ústí guard Alston 22 minut se 6 body) zažil vyrovnaný poločas, v jehož závěru už ale rozehrávačem Jonesem vedené Ústí začalo vystrkovat růžky. To pak rozhodlo dominantní třetí čtvrtinou (21-34) a trhákem na 65-80. 13 bodů a 4 asistence tu zapsal Autrey a jeho tým právě tady ve v lize neoblíbeném stánku vysázel hned pět trojek.

Za Autreyho se mezi údernými Pandami zařadili Svejcar, Delvon Johnson (po 19), Pecka (12), Jones (11) a Fait (10). Z pole 59procentní tým vládl zpod koše (38-54), z brejků (5-24), ve ztrátách (12-7) i na doskoku (31-35). Za již potřetí doma skolené Medvědy se snažili Petráš (18+8 doskoků), Číž (14+6 asistencí), Rožánek (13), Mareš a Jelínek (po 12).

• forma forwarda Pecky

Už pátý venkovní zápas v řadě čeká v součtu s Alpe Adria Cupem ústeckou SLUNETU, která se po výjezdu na palubovku mistra tentokrát představí u bronzového medailisty v Kolíně. Aktuálně řeší nemálo kádrových starostí. V Nymburce nastoupila hodně okleštěná, při zranění Maděry se ale vrací alespoň forward Fait, tým se navíc posílil o nové americké křídlo Brandona Alstona, který už bude připraven nastoupit. Šestadvacetiletý 196 vysoký guard sezonu zahájil v týmu lídra finské ligy z Kauhajoki (v něm nyní řádí ex-kolínský Skinner), ale podle všeho do zápasů nezasáhl.

Postupně se výsledkově lepšící Kolín už našel náhradu za forwarda Malika Ellisona, který nakonec do týmu nedorazil. Měl by jí být 25letý 203 vysoký Devin Thomas, který sezonu také zahájil ve finské lize. V minulém ročníku v dánské lize zapisoval 16 bodů a 7 doskoků na utkání. Zatím ale není dopsán na soupisce.

Medvědi jsou doma favority a při šesti střelcích na úrovni deseti a více bodů i trojkové fazoně ve své pevnosti by tuto roli měli naplnit, tedy pokud Pandy výrazně nerozohní svůj zatím jen 77bodový útok.

Absence Ústí: křídlo Maděra (koleno, dlouhodobé zranění)

Filip Rytina (asistent BC GEOSAN Kolín): ”Ústí zlepšuje svůj herní projev zápas od zápasu a určitě pro nás bude nepříjemným soupeřem, to ovšem nemění nic na tom, že naším jasným cílem je zvítězit a uhájit tak domácí palubovku.”

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Ve středu nás čeká další těžké utkání, Kolín má hodně zkušený tým a výborného Číže na rozehře, ve výborné formě hraje také Lošonský. Pokud chceme vyhrát, musíme podat koncentrovaný výkon po celých 40 minut a nesmíme si dovolit žádné velké výpadky v obraně.“

Jan Karlovský (power forward SLUNETA Ústí): ”Kolín hraje doma velmi dobře a hlavně útočně, to znamená, že naše obrana bude klíčem k úspěchu.“

Atrakce utkání: soutěž ve střelbě trestných hodů o elektrospotřebiče věnované OC Futurum Kolín, soutěž o poukazy na pizzu zdarma od Pizza na Královský, soutěž o poukazy do KFC v hodnotě 150 korun.