28.0

#21
12.0

Olomoucko po drcení v Ústí pošesté v řadě

Hanáci nedokázali ani v Ústí uniknout ze sestupné trajektorie a po debaklu 92-59 nabrali už šestou porážku v řadě. Zatímco oni dlí na předposlední příčce, vítězné Pandy už vyskákaly s bilancí 4-3 na pátou pozici v tabulce.

Ztratit jen tři míče a dát 17 bodů, neřekli byste, že s takovou první čtvrtinou rovnou ztratíte celý zápas. Olomoucku (bez Halady) se to ale na severu Čech ”povedlo”. Domácí (bez Maděry) jim totiž během prvních deseti minut nasázeli čtyři trojky i 7 bodů z druhých šancí a z trháku 34-17 se odrazili k jasnému zbytku utkání. V poločase ovládnutém 51-29 měli v kvalitní kulise 620 fanoušků na kontě pouhé dvě ztráty a na trojky vedli 7-2.

V konečném účtování kralovali Jones (21+7 asistencí), Svejcar (17, trojky 10/5), Delvon Johnson (15+12 doskoků), Pecka (14+10 doskoků) a Fait (11). Za z pole 34procentní hosty se snažili Dragovič (18), Carpenter (10+8 doskoků) a Vučkovič (10).

Pro domácí hovořily trojky (32/11 - 12/4), body zpod koše (36-26), útočné doskoky (17-12), body z nich (18-10) a také ztráty (8-16). Na skore se nakonec ani nepoznalo, že se pod něj prakticky nepodepsal ústecký lídr Autrey, jejž od první půle trápil zraněný kotník.

Robert Skibniewski (trenér BK REDSTONE Olomoucko): ”Zápas rozhodla první čtvrtina, domácí pak kontrolovali celý zápas.“

Jan Šotnar (trenér SLUNETA Ústí): ”Já jsem hrozně rád za toto vítězství a za předvedený výkon, malinko jsem se obával po tom výborném výkonu v Kolíně, že trochu usneme na vavřínech a doma s Olomouckem ten výkon nepředvedeme, ale opak byl pravdou, my jsme hráli skvěle v útoku a k tomu jsme předvedli velmi dobrou obranu, zahráli si všichni hráči, takže spokojenost a teď máme týden na to připravit se na zápas v Opavě.“

Lukáš Feštr (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): ”Bohužel dnešní zápas nám nevyšel, myslím, že to všechno začalo už naším vstupem, který nebyl ideální. I když jsme se dál v zápase snažili nějakým způsobem Ústí dotáhnout, tak zkrátka domácí byli lepší a zvítězili zaslouženě.“

Jahmal Jones (rozehrávač SLUNETA Ústí): ”Dnes jsme chtěli udržet momentum z minulého zápasu v Kolíně, hrát rychle a bavit se hrou a zároveň dobře bránit, což nám dávalo lehké koše z protiútoků. To budeme chtít zopakovat i v dalším utkání, doufám, že budeme dále sdílet míč a hra nás bude bavit.“

• podkošová síla

V nezáviděníhodné situaci vyrazí do Ústí už pětkrát v řadě poražení Hanáci, kteří sice zapracovávají do hry nového power forwarda Dragoviče, ale  soustava řady většinou těsných porážek je sesouvá stále níž. A kouč Skibniewski tak nyní musí hodně pracovat i s psychikou týmu. Ten stále potřebuje víc zabrat na doskoku i v obraně, a také zvýšit nebezpečnost z obouku, kde nyní citelně chybí Halada.

Pandy po velké druhopoločasové loupeži v Kolíně srší energií a vedeny Autreym a posíleny o guarda Alstona budou doma jednoznačně cílit na vítězství.

Absence Ústí: křídlo Maděra (dlouhodobě zraněný)

Absence Olomoucka: křídlo Halada (zranění)

Jan Šotnar (kouč SLUNETA Ústí): ”Soupeř se opírá o velmi kvalitní základní pětku, která je pro obranu každého soupeře velmi nebezpečná. Naše výkony jdou v posledních utkáních nahoru. Věřím, že v tomto trendu budeme pokračovat a připíšeme si další výhru.“

Dalibor Fait (forward SLUNETA Ústí): ”Konečně se dostáváme do laufu a už Kolíně jsme hráli hru, kterou chceme předvádět. I když jsme vyhráli, dostali jsme přeci jenom relativně hodně bodů a náš další soupeř Olomoucko má také hodně kvalitní ofenzivu, takže náš fokus by měl být rozhodně nastaven na defenzivu.“

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko): ”V Ústí to pro žádný tým není snadné. Nás po dlouhé cestě čeká těžký soupeř, který má ve svém středu hned čtyři dlouhodobě dvouciferné střelce. Navíc se Sluneta těší na návrat na domácí palubovku, protože poslední čtyři zápasy hrála venku. Přesto chceme ukončit sérii neúspěchů. Díky odloženému zápasu s Nymburkem jsme měli krátkou pauzu a mohli jsme si na tréninku některé věci rozebrat a připravit se na další pokračování soutěže. Prostor jsme využili i k zapracování nového hráče Balši Dragoviče do sestavy. Věřím, že to na hřišti bude vidět.“