51

14
15

Dorn řídil druhou výhru GBA. Hanáci už podesáté

Je to velká ligová novinka, platící od 6. listopadu 2021. Bankéři od Vajgaru už nejsou poslední! V duelu dvou chvostových celků doma v koncovce přemohli Hanáky a získali tak druhou výhru (82-77) za poslední tři kola. Olomoucko tak zatížila už desátá porážka v řadě a nově i usazení na samém ligovém dně.

GBA se poprvé utrhla už v první čtvrtině, kdy při čtyřminutovém suchu hostů plném jejich ztrát unikla šňůrou 12-0 až na 24-12. Zejména lídr Hanáků Vučkovič pak ale zastavil s pomocí kolegů nejhorší krvácení a spolu díky lepším brejkům a doskokům uhráli půli na 40-36.

Druhý poločas se změnil v nefalšovanou bitvu, v níž se domácí v polovině čtvrté části odloupli ze dvou získaných nesportovních faulů na 77-70, což ještě hosté smrští útočných doskoků minutu do konce dorovnali, jenže poslední útoky si vzal do správy ligový top skórer Dorn, který pěti vstřelenými body domácím dovolil slavit.

Jeho závěrečný účet činil 26 bodů, druhý velký výkon dodal Stegbauer (17+9 doskoků). Za REDSTONE byli vidět Vučkovič (18+12 doskoků), Carpenter (17) a Feštr (10). Jejich tým minul 10 šestek a byl pozadu o jednu trojku (7-6).

Kenneth Carpenter (rozehrávač BK REDSTONE Olomoucko): ”Myslím, že jsme začali dobře a bojovali jsme celou dobu, drželi jsme se herního plánu, ale bohužel jsme dnes nebránili tak dobře, jak bychom chtěli. V koncovce jsme měli dva nesportovní fauly v řadě, byl to těsný zápas a myslím, že nás to poškodilo.”

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko):
”Dnes jsme sem přijeli vyhrát, měli jsme k tomu příležitosti, ale nevyužili jsme je. Domácí vyhráli, gratuluji trenéru Abrahamovi a přeji jen to nejlepší.”

Torin Dorn (guard GBA Fio banka J. Hradec): ”Dnes to bylo tvrdě vydřené vítězství, hodně zvratů, ale tak to v basketbale a v životě funguje. Když se daří, nemůžeme si nechat úspěch stoupnout do hlavy a to platí i obráceně. V rozhodujících momentech jsme udělali správná herní rozhodnutí, to nám pomohlo vyhrát a na tom můžeme stavět.”

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec): ”Chtěl bych smeknout před Olomouckem, jde o velmi dobrý tým a já mu přeji jen to nejlepší. Dnes to byl těžký zápas. Každým dnem se zlepšujeme a chceme v tom pokračovat. To můj tým dnes předvedl a jsem na něj velmi pyšný. Pořád mluvím o slově víra. Musíme si navzájem důvěřovat a to bylo právě to, co dnes nejvíce přispělo k vítězství. A skvěle jsme bránili.”

• rozehrávač Carpenter

Pro oba chvostové celky soutěže naprosto klíčové utkání, neboť jeden se bude na konci radovat z druhého úspěchu sezony. Opticky k němu má blíž domácí Fio banka, neboť ve svém stánku naposledy sklidila proti Pardubicím první výhru v NBL po třech a půl letech a vedena ligovým top skórerem Dornem bude hladová získat další.

Jenže to jsou nyní i Hanáci, kteří na radost čekají od prvního kola, kdy doma skolili právě GBA. Otázkou bude, jak se ve svém druhém duelu zapracují nový power forward Kněževič a guard Davis. A také, zda už bude k dispozici dosud klíčový podkošový muž Vučkovič, který v minulém kole týmu zásadně chyběl.

Výsledek prvního vzájemného utkání: 92-100

Absence Olomoucka: power forward Štěpán

Gilbert Abraham (kouč GBA Fio banka J. Hradec): ”Olomoucko je mnohem lepší tým, než by se z jeho bilance mohlo zdát. Teď do svého kádru přidalo dvě nové posily Kněževiče a Davise. Oba tito hráči přináší do týmu zkušenosti a schopnost skórovat. My musíme stavět na vítězství proti Pardubicím a dál se zlepšovat. V tomto zápase budeme chtít vyhrát bitvu na doskoku a také předvádět obranu na vysoké úrovni. Pokud budeme dále stavět tyto vítězné návyky, pak můžeme naše výkony posouvat směrem k vyšším cílům. Hlavní poselství, které našemu týmu pravidelně předávám, jsou soudržnost a víra. Musíme věřit jeden v druhého, a také věřit tomu, co děláme, a současně plnit naše cíle dohromady jako tým.”

Štěpán Borovka (křídlo GBA Fio banka J. Hradec): ”Chtěli bychom navázat na výrazně lepší výkon, který jsme podali proti Pardubicím, a dojít si pro druhou domácí výhru. Čekáme, že to nebude jednoduchý zápas. Olomoucko přivedlo dvě zahraniční posily a my si je budeme muset pohlídat. Budeme muset hrát naplno celých 40 minut. Věřím, že zvítězíme.”

Robert Skibniewski (kouč BK REDSTONE Olomoucko): ”Pro oba týmy to bude nesmírně důležitý zápas. Shodně máme jedno vítězství, jeden ze soupeřů získá druhé, což může ovlivnit další pokračování soutěže. Úspěch může sezonu zlomit k lepšímu. Pochopitelně si přeji, abychom byli na konci šťastnější.  Psychicky to bude hodně náročné, na to se musíme připravit. Po příchodu dvou nových hráčů se nám trošku rozšířila rotace, to nám pomůže. Čeká nás bitva, v níž cítíme šanci na úspěch.“